Prosinec 2015

Vánoční pohádky - Johančino tajemství

28. prosince 2015 v 18:12 | Dincie |  Filmové recenze
Od této pohádky jsem čekala hodně a těšila jsem se na ni. :-) Dokonce hlavní hrdinka naznačila nějakou mírnou podobnost s Popelkou, což ještě více pozvedlo mou zvědavost a doufání. :-) Doufání, které bohužel zůstalo neukojeno. :-( Pohádka sice získala už ze startu plusové body za absenci Mádla, ale ani to ji nakonec nezachránilo. ???

Po celou dobu mi přišlo, že děj téhle pohádky polepili a pokradli, odkud se dalo. Vypozorovala jsem prvky Královského slibu, Jak se budí princezny, Šťastného smolaře i nepovedený pokus o novou Popelku… Co z toho vzešlo ve výsledku? Absolutně nesourodý a nekoukatelný celek, u nějž jsem až skoro do konce pořád čekala, KDY se to teda rozjede a mé oko nejistě i zoufale sledovalo hodinky. Nejjistější příznak nudy.


Vánoční pohádky - Svatojánský věneček

28. prosince 2015 v 17:05 | Dincie |  Filmové recenze
Teď to začne být horší. :-x :-D :-D Respektive se přesuneme k pohádce, která dost nadějně kandiduje na jednu z nejhorších pohádek, kterou jsem kdy viděla - a to můžu s klidem napsat, že jsem viděla skoro všechny české pohádky.
První pomyslnou ztrátu bodů pro Svatojánský věneček zajistil Jirka Mádl, kterého opravdu velmi silně nesnáším. Ale budiž, tak jsem si říkala, že mu dám šanci (konečně, třeba ve Škole ve mlejně, nebo v Lásce rohaté nebyl tak hrozný, tam mu ty role celkem seděly…) a třeba překvapí…

Nepřekvapil.
Ovšem ani si moc nezadal s ostatními příšernostmi, kterých se pohádka snad snažila narvat do každé minuty, co to šlo. Určitě museli překonat nějaký rekord…


Vánoční pohádky - Korunní princ

28. prosince 2015 v 16:45 | Dincie |  Filmové recenze
Krásný den :-), byl to vlastně čirý pocit znechucení, který mě přiměl sepsat následující mini sérií článků. Odkud se v tomto (zdánlivě) klidném období takový pocit vzal?
Může za něj pohádka. Pohádka. Tak krásné slovo, předznamenávající něco příjemného, kouzelného, pohodového…no, ale bohužel ne vždy. :-x
Každý rok přijde televize s kolekcí zbrusu nových pohádek, které nesou závažný úkol vánočního pobavení - tři hlavní dny a tři nové filmy na jejich zpestření... :-)


Kdy nakupujete dárky na Vánoce?

28. prosince 2015 v 0:27 | Dincie |  Ankety
Vánoce už nám sice utekly, ale psaní předchozího článku mě inspirovalo k vytvoření této specifické ankety. :-) :-D :-D


Šťastné a veselé!!!

23. prosince 2015 v 15:40 | Dincie |  Moje názory a zážitky
Krásný předvánoční den! :-D Ačkoliv pro to, že by mohl být předvánoční, bychom za oknem hledali jen pramálo důkazů. Sázela bych spíš na březen, nebo raný listopad...Nepamatuju si, že by někdy bylo TAKOVÉ počasí na Vánoce..., ale co se dá dělat. Budeme si muset vystačit i s tím, co máme. Možná je to začátek nějaké nové tradice...Ne, snad ne. :-x ???
Co pro vás vlastně znamenají Vánoce? Už máte nakoupené a zabalené všechny dárky? Slyšeli jste někdy o takových těch bláznech, kteří shánějí dárky už v srpnu? Pokud ne, právě jste na blogu jednoho takového...:-D A ten pocit, když máte už před Mikulášem všechno nakoupené, (případně ladíte detaily) a můžete se jen soucitně pousmát nad zoufalým pobíháním ostatních, ten je opravdu k nezaplacení a za tu předčasnou snahu stojí.

V neděli jsme si se spolužačkama udělaly takovu menší rozlučku a já jsem si to cestou na autobus zkrátila skrz jedno velké nejmenované obchodní centrum. Jakmile jsem vkročila dovniř, připadala jsem si jako uprostřed nějaké slavné bitvy..., myslím, že pro vás nebude právě těžké si to představit. :-D Masy a masy lidí, tlačenice a útok na cokoliv, co by se dalo zabalit a mohl by z toho být obstojný dárek...:-D Ale to k Vánocům prostě patří. Je pěkné, když chcete někomu udělat radost a když je někdo ještě tak odvážný, že se pustí do takové bitvy...:-D


Vážím si Vaší návštěvy! Ať už jste odkudkoliv...! ;-) :-D ;-)

Flag Counter